Náramky z gumiček

Adam Valový
11. listopadu 2014
3 minuty čtení

Ukážeme si skvělý a zároveň úplně jednoduchý návod na náramek z gumiček, které si můžete zakoupit skoro v každém obchodě nebo na internetu. Gumičky se také prodávají v sadách a je jen na Vás, kterou si vyberete. Tento náramek je příjemný na kůži, takže Vás nikde nebude kousat, dřít apod. Je tvárný, elastický a lehounký, takže ani nepocítíte, že ho máte na ruce. Nejlepší na tomto náramku je to, že i když vypadá velmi složitě a propracovaně, výroba je tak jednoduchá, že ji vyrobí i malé dítě. Práce je to poměrně rychlá a had, který vyrůstá přímo před očima, pobízí k úspěšnému dokončení práce. Budete potřebovat sadu různobarevných gumiček s háčkem a plastovým esíčkem k zakončení práce, dva kancelářské špendlíky na nástěnku (vysoké a pokud možno průhledné), materiál, do kterého špendlíky zapíchnete (korková nástěnka, kousek dřeva..).

Návod

Připravte s různé barvičky (je to jen na Vás). Je dobré, připravit si hromádky s 5-7 gumičkami předem, abyste to pak nemuseli složitě hledat. Poté zapíchněte špendlíky přibližně 2,5cm od sebe. První gumičku navlékněte na špendlíky tak, aby vytvořila tvar číslice 8. Další gumičky pak navlíkejte normálně rovně, tak jak leží. Navlékněte další dvě gumičku na tu do tvaru osmičky. Nyní háčkem zespodu chyťte tu gumičku, která tvoří osmičku, na jedné straně a přehoďte ji vnější stranou nahoru přes ostatní dvě gumičky doprostřed mezi špendlíky. Totéž udělejte na druhé straně a gumička by měla viset uprostřed. Navlékněte další gumičku úplně nahoru. Háčkem opět přehoďte tu nejspodnější gumičku nahoru z obou stran, jako u té předchozí. Teď už je to pořád to samé dokola. Počítejte s tím, že plastové esíčko Vám náramek prodlouží o další centimetr. Až budete na konci, přehoďte i poslední gumičku nahoru, aby Vám na špendlících zbyla jen jedna. Nyní poslední gumičku pomocí háčku sundejte dolů a připojte k oběma stranám této gumičky jednu stranu esíčka. Teď už jen zbývá připojit k esíčku i tu první gumičku z druhé strany a je hotovo.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky