Příroda a zvířata

Nejkrásnější přírodní úkazy světa: Není nad přirozenou krásu!

Jestli jste doteď pochybovali o tom, že příroda opravdu umí zázraky, návštěva následujících míst o tom hravě přesvědčí i ty největší skeptiky. Proti následujícím skvostům, které sama vytvořila a nechala nás velkoryse nahlédnout, jsou i ty největší technologické a architektonické vynálezy člověka stále tak trochu ve stínu. Posuďte sami.

Krápníková jeskyně Reed Flute v Číně – galerie přírodního umění

Své jméno dostala jeskyně podle rákosu, který roste u jejího vchodu, z něhož se dají flétny zhotovit. Původně ji tvořilo jen podzemní jezero, ale pozvolný úbytek vody v ní odkryl hotovou jeskynní katedrálu zdobenou neuvěřitelně krásnými krápníkovými obrazy. V hloubce 240 metrů spatříte různobarevné stalagmity, stalaktity, kamenné záclony i květinové motivy. Zdejší atmosféru ještě více umocňují nejstarší nápisy psané charakteristický čínským inkoustem a nově vytvořené speciální nasvícení jeskyně. Okolí jeskyně dotváří park vzniklý zhruba ve stejné době jako zmíněné starověké písemné pozůstatky.

Antilopí kaňon v Arizoně – projektantkou byla podzemní voda

Tato přírodní chlouba se skládá ze dvou oddělených kaňonů. Pomyslné brány do každého z nich dělí několik kilometrů, ale podívaná určitě stojí za námahu. Podzemní vody z přívalových dešťů „vytesaly“ v pískovcových skalách unikátní dílo, jehož jedinečnost příroda skvostně doladila různě dopadající sluneční paprsky. Kombinace světla a stínu zbarvuje červený pískovec do takové škály barev, že si chvílemi připadáte jako byste se staly součástí dokonalé počítačové animace pouštního labyrintu. Dolní kaňon je o něco hůře přístupný, poznamenala jej také nešťastná událost, při které v něm díky náhlému přívalovému dešti zahynulo 11 lidí. Proto je vybaven záchrannými lany a neustále hlídán.

Moře plné hvězd na Maledivách rozněžní nejen romantiky

Maledivy jsou celkově opravdovým rájem na zemi. Dokonalé místo má však ještě jedno eso v rukávu. Ostrov Vaadhoo vám ukáže moře, ve kterém se na vlnách houpou hvězdy. Ve vodě i v písku zde uvidíte zářit drobné částečky, které společně vystřídají snad všechny odstíny modré. Na svědomí to má mořský plankton, který na svou obranu světélkuje stejně jako některé druhy ryb.

Řeka pěti barev v Kolumbii odráží všechny barvy jejích rostlin

Řeka Caño Cristales je nedílnou součástí národního parku Sierra de la Macarena. Její unikátnost způsobují různobarevné vodní řasy rozprostřené po celé její délce (100 km), které ji především na podzim promění v paletu barev. Je to zajímavý kontrast ke stále přítomnosti ozbrojených skupin, které hlídají bezpečnost oblasti.

Vidět všechny tyto zázraky osobně je nezapomenutelným zážitkem na celý život. Který z nich vás nejvíce přitahuje?

Další články

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Proč se psi válejí ve výkalech?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *