Nizozemci vyrábí růžové tenisky z recyklovaných žvýkaček. Zbláznili se? Prozřeli!

Adam Valový
1. června 2018
2 minuty čtení

Když se na Gumshoe podíváte poprvé, pravděpodobně si pomyslíte něco ve smyslu – fakt stylové růžové boty. Ale až se dozvíte, že se vyrábí z recyklovaných žvýkaček posbíraných v amsterodamských ulicích, řeknete WOW.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Autoři speciální obuvi si moc dobře uvědomují problém, který se netýká pouze Amsterodamu. Po ulicích se válí obrovské množství žvýkaček. Po cigaretových nedopalcích jde o druhý nejčastější odpad – a tak se rozhodli pro chytré řečení. Žvýkačky recyklují a pouští je znovu do oběhu v podobě růžových tenisek.

https://www.youtube.com/watch?v=f155BH2MErE

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Na amsterodamských ulicích každoročně končí 1.5 milionu kilogramů žvýkaček, což je dost materiálu na to, aby bylo vyhotoveno spoustu párů bot. Gumshoe jde do prodeje právě nyní, a to ve dvou barevných variantách. V růžové pro dámy a v černé pro pány. Doporučená cena se pohybuje pod 60 USD, což žvýkačkové boty činí dostupnými. Nosili byste je?

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky