OMBRÉ vlasy –nový trend

Adam Valový
13. září 2014
4 minuty čtení

Určitě už jste viděli anebo dokonce znáte někoho, kdo má půlku hlavy takovou a druhou zas makovou aneb kdo má na vlasech vytvořen Ombré styl. Ombré znamená ve Francii stínování, je to speciální postup barvení, kdy vlasy u kořínků jsou tmavší a postupně přecházejí v světlý ton až k úplně bílým konečkům. Barvení Ombré bylo vyvinuto již ve 40. letech 19. století ve Francii a nyní je populární zejména v USA. Ombré je momentálně velkým hitem mezi ženami každého věku, existuje totiž ve všech možných variantách a dá se uzpůsobit jednotlivým požadavkům každé zákaznice.

Ombré styl je ideální pro ženy, které si nejsou jisti jak barevné by vlasy chtěly mít. Základem správného Ombré je postupný přechod vlasů od tmavé až ke světlé barvě, rozdíl by neměl být kontrastní ale opravdu prolínavý. Barevným kombinacím se však meze nekladou. Ombré styl je také velmi praktický, protože si vlasy nebudete muset dobarvovat každý měsíc a stále budou vypadat krásně. Vlasy vypadají velmi přirozeně a na kudrnatých vlasech Ombré obzvlášť vynikne.

V posledních několika měsících se popularita Ombré stále zvyšuje a stává se přáním tisíců žen po celém světě. Pokud se chcete stát jednou z nich, najděte na internetu obrázek dle vašich představ, vytisknete si ho a doneste své kadeřnici, každé Ombré se totiž liší hloubkou konečného zesvětlení a mnohdy i barvou. Některé dívky zvětšují rozdíly mezi tmavou a světlou částí tak, že blond barvu doplní barevným nádechem například modrým nebo růžovým. Trendy jsou také zlaté až zrzavé odstíny.

Ombré je rozhodně kreativní způsob jak vytvořit krásnou barvu a zároveň vypadat stále přirozeně. Ombré by mělo oživit tmavší barvu vlasů, ale nemělo by působit násilně, proto je důležité, aby přechod byl postupný a dobře udělaný. Po internetu koluje tisíce návodů jak si sám doma vytvořit Ombré , ale raději se do toho doma nepouštějte, mohly byste vytvořit na první pohled viditelnou linii mezi tmavou a světlou barvou a tak by to rozhodně dopadnout nemělo. Pokud jste ale dítě štěstěny, zajděte do krámu pro speciální Ombré barvu, která se nanáší pomocí štětečku, a vyzkoušejte své štěstí.

Pokud chcete, aby výsledný efekt vypadal přirozeně, měly by vám ho vytvořit lidé, kteří už vědí, co dělají a mají s ním zkušenosti. Musí hlídat celý proces zesvětlování, začít se slabým peroxidem a postupně přidávat silnější. Rozdělit vlasy na jednotlivé sekce a začít barvit odzadu a od středu vlasů ke konečkům, postupně se dostávat dopředu a tak vznikne zesvětlení všude stejné.

Dejte si pozor, aby vám kadeřnice nenanášela barvu v jedné linii, měla by ji aplikovat v různě dlouhých pramenech, které se až na konci spojí v jednolitou světlou barvu. Ombré se většinou nedoporučuje ženám se světlými vlasy, které by chtěly, aby jejich konečky byly tmavé. Barva se rychle vymývá a nakonec by museli navštěvovat kadeřníka každé tři – čtyři týdny. Krátkovlásky si musí dát pozor, protože přechod tolik nevynikne a při špatném aplikování barvy by mohl vypadat komicky. Ženy s poškozenými či suchými vlasy by měly na ombré taky zapomenout, zesvětlování by je akorát více poničilo.

Pro ombré není zásadní divoký kontrast mezi konečky i když je většinou velmi žádaný, v ombré ale existují i varianty, kdy se konečky zesvětlí do zlatavého nádechu a vytvoří tak přirozené vlasy které vypadají zesvětlené sluncem. Udělat ombré je pěkná dřina a pokud máte dlouhé vlasy je klidně možné, že na vás budou pracovat dvě kadeřnice najednou. Především proto, aby barva nezasychala.

Ceny Ombré se liší dle délky vašich vlasů, požadovaného výsledného efektu a vaší kadeřnice.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky