Opičí král: Propracovaný kung-fu animák právě na Netflixu

Adam Valový
19. srpna 2023
3 minuty čtení

Na Netflixu se objevila nová animovaná kung-fu fantasy s názvem Opičí král (The Monkey King), která slibuje divákům nejen vzrušující bojové scény, ale také hluboké poučení o vnitřním růstu a sebepřekonávání. Film produkoval zkušený režisér Stephenem Chowem, který je známý díky svým úspěšným akčním komediím jako Kung Fu mela a Shaolin fotbal. Příběh nabízí originální zpracování klasického motivu hrdinské cesty, které spojuje starověkou čínskou mytologii s moderním animovaným stylem.

Jedním z klíčových prvků, který dělá z Opičího krále unikátní vizuální zážitek, jsou bojové scény nesoucí reálný základ. Zde se projevuje spolupráce s renomovaným choreografem Siweiem Zouem, který ve spolupráci s režisérem Chowem vytvořil chvaty a pohyby inspirované reálnými bojovými technikami. Tyto scény získávají na uvěřitelnosti a dynamice, což přidává filmu autentičnost a zároveň atraktivitu pro diváky, kteří ocení komplexní bojové choreografie.

Choreografie bojových scén nebyly pouze náhodně zkonstruovány na papíře. Siwei Zou a jeho tým testovali chvaty a pohyby ve skutečném světě, aby zajistili, že pohyby jsou efektivní a reálně proveditelné. Poté byly tyto techniky zakresleny do digitální podoby, což umožnilo animátorům vytvořit vizuálně ohromující bojové sekvence s vysokým stupněm detailu.

Právě tato pozornost k detailu a snaha o realistický podklad ve spojení s fantazií a animačním uměním dává Opičímu králi výjimečný charakter. Film se tak stává nejen zábavnou akční podívanou, ale také umožňuje divákům únik do světa, kde se reálné bojové dovednosti prolínají s nadpřirozenými schopnostmi hlavního hrdiny.

Příběh filmu se odehrává v Číně v roce 600 našeho letopočtu a následuje příběh Opičáka, který touží po tom, stát se nesmrtelným hrdinou. Jeho cesta však není snadná, a aby dosáhl svého cíle, musí se vypořádat nejen s tisícem démonů, ale také se svým vlastním egem. Jedině tím, že se naučí překonávat své osobní limity a myslet nejen na sebe, se může stát skutečným hrdinou.

Hlavní role v animovaném snímku ztvárnili talentovaní herci jako Jimmy O. Yang, Jolie Hoang-Rappaport, Bowen Yang a Jo Koy. Film režíroval Anthony Stacchi a měl premiéru na Netflixu dne 18. srpna.

Zatímco některé recenze zdůrazňují lehkou povrchnost příběhu, celkově je Opičí král chválen za vizuální efekty, dovednosti v choreografii bojových scén a především za pozitivní poselství o osobním růstu a sebepřekonávání. Film tak nabízí zážitek vhodný pro všechny věkové skupiny, kteří ocení kombinaci akčního dobrodružství, fantastických prvků a poučení, které můžeme vztáhnout i na své vlastní životy.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  19. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky