Oppenheimer je online. Kde ho můžete sledovat?

Adam Valový
19. října 2023
3 minuty čtení

Fenomenální film Oppenheimer bude konečně online. Fanoušci tak mohou konečně začít odpočítávat dny, kdy se na něj budou moct podívat z tepla domova. Monumentální drama Christophera Nolana, které nás zavedlo do srdce vědeckého a vojenského světa během druhé světové války, se může již brzy odehrát i ve vašem obýváku. Universal právě prozradil datum, kdy snímek uvede na internetové platformy a fyzické nosiče, a to 21. listopadu. Tedy po dlouhých čtyřech měsících od své kinopremiéry.

Jedinečná jízda Oppenheimera prostředím světových kin, a to včetně nezapomenutelných zážitků v IMAXech, se tak pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Naštěstí to neznamená, že film nebude nikde ke shlédnutí, nebo že by snad ztratil na svém lesku. Oppenheimer dosud v kinech utržil ohromující částku 942 milionů dolarů, což svědčí o jeho úspěchu a magnetické přitažlivosti pro široké publikum.

Hlavní roli, a to žádnou menší než postavu samotného J. Roberta Oppenheimera, ztvárnil talentovaný herec Cillian Murphy. Oppenheimer, slavný teoretický fyzik, zde vstupuje do scény jako ředitel projektu Manhattan, což byla tajná mise s cílem vyvinout a uvést do praxe zbraň hromadného ničení, která by mohla definitivně ukončit druhou světovou válku. Murphyho výkon zde byl pro propojení diváků s touto významnou historickou postavou a celým dramatickým příběhem zásadní .

Nolanův Oppenheimer však nevystřelil do výšin jen Cillian Murphy, za pozornost stojí také další hvězdné obsazení včetně jmen jako Matt Damon, Robert Downey Jr., Emily Blunt a Florence Pugh. Sázka na zkušené matadory filmového průmyslu zajistila, že film exceloval nejen díky svému vizuálnímu a zvukovému zpracování, ale také výjimečnou hereckou silou.

Diváci si samozřejmě všimli mimořádného filmařského umění Christophera Nolana i kameramana Hoyta van Hoytemy, který přivedl na plátno jedinečné vizuální zážitky a precizní práci na praktických efektech, které filmu dodaly na autentičnosti dle historických událostí. Kombinace těchto prvků spolu s dokonalým zvukem přiměla diváky setrvat na sedačce a nechat se unést do doby, kdy se o osudu světa losovalo na vědeckých a vojenských frontách.

Nelze si nevšimnout, že Oppenheimer dosáhl vskutku velkého úspěchu a stal se nejvýdělečnějším životopisným filmem všech dob. Takže si zapamatujte datum 21. listopadu, kdy Oppenheimer dorazí na online platformy a fyzické nosiče.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  19. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky