Nové Hunger Games: Balada o ptácích a hadech doručí krvavou lázeň

Adam Valový
18. října 2023
3 minuty čtení

Fanoušci Hunger Games mají důvod k radosti, protože se blíží premiéra prequelu s názvem Hunger Games: Balada o ptácích a hadech. Tato očekávaná novinka slibuje netušené zážitky. V čem bude snímek výjimečný a proč bude stát za to navštívit kino, i když se bude jednat o PG-13, tedy film vhodný pro mládež? Nebojte, o drsné a kontroverzní momenty nebude nouze.

Oficiální rating filmu Balada o ptácích a hadech byl zcela standardně stanoven na základě obsahu vulgarismů, nahoty, sexu, násilí a krve. Výsledek? Podobně jako u původní série Hunger Games, i tentokrát se jedná o PG-13, což znamená, že je přístupný i pro dospívající diváky, ačkoliv obsahuje materiál, který by mohl výrazněji otestovat limity tohoto ratingu.

Režisér Francis Lawrence, který má prequel na bedrech, slíbil fanouškům, že film zachová násilnou a krvavou podstatu knižní předlohy. Zatím se zdá, že svůj slib plní, a dokonce možná i překročí očekávání. Jedna z nejvýraznějších scén, která by mohla být základem pověstné brutality série, se totiž objevila v trailerech. Ukazuje, jak hlavní postava Lucy Gray Baird (Rachel Zegler) čelí přesile robotů a dalších soutěžících. Tato scéna jasně ukazuje, že si Balada o ptácích a hadech nebere servítky a zůstává věrná duchu Hunger Games, který spočívá v kruté soutěži o přežití.

A o čem vlastně prequel bude? Nová kapitola série se odehrává 64 let před událostmi známými z původního Hunger Games a přináší pohled do minulosti mladého Coriolana Snowa. Tedy do doby, než se stal tyranem a vládcem Panemu. Jedná se o významný moment, který přitáhne pozornost fanoušků série a všech, kteří jsou zvědaví na historii této postavy.

Ne všichni diváci budou nadšení z krvavých scén a drsného obsahu, ale to je přesně to, co Hunger Games vždy odlišovalo od jiných young adult příběhů. Tato série byla od první chvíle svá a směřovala i ke zralým tématům a zdůrazňovala nebezpečí, která mohou číhat na nevinné účastníky šílené soutěže.

Ačkoliv PG-13 rating znamená, že tento prequel bude stále dostupný pro mladší publikum, nesmíme zapomenout, že i mládeži přístupný film může být velmi provokativní. A právě to z Balady o ptácích a hadech dělá tvrdého protivníka potenciální konkurenci. Těšíte se?

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  18. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky