Filmy

Slepičí úlet 2: Zrození nuget – Když drůbeží rodiče zachraňují dceru

Určitě si pamatujete vskutku nevšední animovaný film z roku 2000 s názvem Slepičí úlet. Tenkrát nás zavedl do světa chytré a odvážné slepice Ginger, která zatoužila po svobodě, a jejího světáckého spojence kohouta Rockyho. Nyní, tedy po dlouhých 23 letech, se opeřené duo vrací ve velkolepém pokračování – snímku Slepičí úlet 2: Zrození nuget.

Do světa, kde se i ptáci mohou stát hrdiny, nás uvádí zbrusu nový trailer. V něm se setkáváme s Rockym a Ginger, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu – záchranu své dcery Molly. O režii se postaral Sam Fell a o dabing Thandiwe Newton, Zachary Levi, Bella Ramsey, Imelda Staunton a David Bradley. Tato filmová perla nám na Netflixu přinese pořádnou porci dobrodružství a humoru již 15. prosince.

Děj Slepičího úletu 2 se točí kolem únosu dcery Molly, která se vylíhla do poklidného drůbežího světa. Farmu Fun Land však zasáhne nečekaně únos náklaďákem, a tak se Rocky a Ginger rozhodnou, že udělají vše pro to, aby svou dceru dostali zpět. Rozhodně půjde o vzrušující dobrodružství a plnohodnotné pokračování předešlého dílu.

Předchozí díl Slepičího úletu byl prvním celovečerním stop-motion filmem od populárního animačního studia Aardman. Tento snímek potvrdil charakteristický styl studia, ale také přispěl k rozvoji a zdokonalení známé řady titulů, jako jsou Wallace & Gromit, Ovečka Shaun nebo Pračlověk. Kreativní stop-motion přístup získal pozitivní hodnocení jak od kritiků, tak od diváků.

Slepičí úlet 2 s podtitulem Zrození nuget bude pokračovat ve stopách prvního dílu, který se na přelomu tisíciletí zapsal do srdcí mnoha (nejen) dětských diváků. I tentokrát se můžeme těšit na plastelínová zvířátka v akci, která nám připomenou nezapomenutelný humor prvního dílu.

Hlavní postavy – Rocky a Ginger – to nebudou mít jednoduché. Záchrana potomka je totiž velká věc. A zatímco první díl se soustředil na útěk z farmy, druhý nabídne odlišnou dějovou strukturu – hrdinové se vydají na loupežnickou misi. Touha po svobodě však zůstává středem příběhu a připomene nám, proč jsme si první díl zamilovali.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *