Ledové království – třetí díl ještě není hotový a Disney již slibuje i čtvrtý!

Adam Valový
17. listopadu 2023
3 minuty čtení

Během prvního čtvrtletí letošního roku překvapil generální ředitel značky Disney Bob Iger fanoušky oznámením o dalších pokračováních oblíbených animovaných filmů. Kromě druhého dílu Zootropolis a pátého dílu Příběhu a hraček potvrdil i vydání třetího – a nečekaně čtvrtého dílu Ledového království.

Iger se nechal nedávno slyšet, že neuvěřitelný úspěch animovaného hitu z roku 2013, který vypráví příběh o sestrách Anně a Else, si zaslouží další pokračování. Podrobnosti o ději a produkci zatím nejsou veřejně dostupné, ale zdá se, že Disney považuje rozšiřování tohoto pohádkového světa jako jednu ze svých priorit.

Dvě předešlá pokračování, filmy Ledové království (2013) a Ledové království II (2019), si vedla ve světových kinech skvěle. První díl utržil impozantních 1,33 miliardy dolarů, zatímco druhý ještě tuto částku překonal a dosáhl celkových tržeb ve výši 1,45 miliardy dolarů. Dodnes zůstává nejúspěšnějším animovaným filmem v historii z hlediska komerčního úspěchu.

Disney se tímto krokem vrací ke svým osvědčeným značkám, protože některé z posledních animovaných titulů, jako Divnosvět a Rakeťák, nezaznamenaly takový úspěch. Strategie obnovení starých klasik a pokračování v oblíbených franšízách se jeví jak logický krok.

I přes výkyvy v úspěchu hraných remaků animovaných klasik Disney plánuje pokračovat v jejich tvorbě. Nová Malá mořská víla však nenavázala na úspěchy předchozích remaků i přes masivní rozpočet 297 milionů dolarů. Dosáhla pouze celkových tržeb ve výši 569,6 milionů dolarů.

Co se týče třetího a čtvrtého dílu Ledového království, zatím není známo, kdy přesně se dočkáme premiéry. Detaily o ději by se mohly objevit během příštího roku, ačkoliv odhadované datum pro třetí díl je někdy v roce 2025. Otázka, zda se režiséři Chris Buck a Jennifer Lee vrátí k řízení projektu, zůstává otevřená.

Jedno je jisté – Ledové království bude i nadále zůstane hlavním tahounem Disneyho portfolia a fanoušci se mohou těšit na další (a možná další a další) dobrodružství v tomto bezesporu kouzelném světě.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  19. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky