Filmy

Ledové království – třetí díl ještě není hotový a Disney již slibuje i čtvrtý!

Během prvního čtvrtletí letošního roku překvapil generální ředitel značky Disney Bob Iger fanoušky oznámením o dalších pokračováních oblíbených animovaných filmů. Kromě druhého dílu Zootropolis a pátého dílu Příběhu a hraček potvrdil i vydání třetího – a nečekaně čtvrtého dílu Ledového království.

Iger se nechal nedávno slyšet, že neuvěřitelný úspěch animovaného hitu z roku 2013, který vypráví příběh o sestrách Anně a Else, si zaslouží další pokračování. Podrobnosti o ději a produkci zatím nejsou veřejně dostupné, ale zdá se, že Disney považuje rozšiřování tohoto pohádkového světa jako jednu ze svých priorit.

Dvě předešlá pokračování, filmy Ledové království (2013) a Ledové království II (2019), si vedla ve světových kinech skvěle. První díl utržil impozantních 1,33 miliardy dolarů, zatímco druhý ještě tuto částku překonal a dosáhl celkových tržeb ve výši 1,45 miliardy dolarů. Dodnes zůstává nejúspěšnějším animovaným filmem v historii z hlediska komerčního úspěchu.

Disney se tímto krokem vrací ke svým osvědčeným značkám, protože některé z posledních animovaných titulů, jako Divnosvět a Rakeťák, nezaznamenaly takový úspěch. Strategie obnovení starých klasik a pokračování v oblíbených franšízách se jeví jak logický krok.

I přes výkyvy v úspěchu hraných remaků animovaných klasik Disney plánuje pokračovat v jejich tvorbě. Nová Malá mořská víla však nenavázala na úspěchy předchozích remaků i přes masivní rozpočet 297 milionů dolarů. Dosáhla pouze celkových tržeb ve výši 569,6 milionů dolarů.

Co se týče třetího a čtvrtého dílu Ledového království, zatím není známo, kdy přesně se dočkáme premiéry. Detaily o ději by se mohly objevit během příštího roku, ačkoliv odhadované datum pro třetí díl je někdy v roce 2025. Otázka, zda se režiséři Chris Buck a Jennifer Lee vrátí k řízení projektu, zůstává otevřená.

Jedno je jisté – Ledové království bude i nadále zůstane hlavním tahounem Disneyho portfolia a fanoušci se mohou těšit na další (a možná další a další) dobrodružství v tomto bezesporu kouzelném světě.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *