Tragédie na Tenerife: Český turista utonul v rozbouřeném moři

Adam Valový
15. dubna 2024
2 minuty čtení

Středa 10. dubna se stala tragickým dnem pro jednoho turistu na Tenerife. Muž, pravděpodobně ve věku 53 let, se stal obětí rozbouřeného moře poté, co se ho pokusil vyfotit.

Bouřlivé vlny u pobřeží Puerto de la Cruz ho srazily do vody a i přes rychlý zásah záchranářů muž bohužel nepřežil. Záběry zveřejněné záchrannými složkami ukazují dramatičnost situace, kdy se letecká záchranná služba snaží muže zachránit v bouřlivém moři.

Český turista byl vytažen z vody v bezvědomí a s probíhající zástavou srdce. Záchranáři se ho okamžitě pokusili resuscitovat a transportovali ho na heliport, kde na něj čekal lékař. Bohužel, i přes veškeré úsilí se muže nepodařilo oživit a krátce poté zemřel.

Tato tragédie slouží jako varování pro všechny, kteří se chystají k moři v období nepříznivého počasí. Úřady na Kanárských ostrovech apelují na veřejnost, aby dbala na bezpečnostní pokyny a v případě silných bouřek se zdržovala v dostatečné vzdálenosti od pobřeží.

Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazují rozsah škod způsobených bouří. Silné vlny poškodily pobřežní oblasti, rozházely kameny a trosky a zaplavily domy. Kvůli zrádným podmínkám muselo být evakuováno více než tucet domů a na 40 lidí.

Místní politici poukazují na tuto událost jako na důkaz dopadů klimatických změn a slibují zavedení preventivních opatření na ochranu majetku v budoucnu. Povodňové výstrahy na Kanárských ostrovech byly ve čtvrtek ráno zrušeny, ale tato tragédie je silnou připomínkou síly přírody a nutnosti respektovat její hranice.

Zdroj: skynews.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky