Filmy

Uvězněna ve vlastním těle: Kontroverzní thriller rozdělil diváky

1. listopadu Netflix uvedl nový psychologický thriller s názvem Uvězněna ve vlastním těle (Locked In). ten se okamžitě pasoval do role nejsdílenějšího filmu na dané platformě, a to v celosvětovém měřítku. Režie se chopila talentovaná Nour Wazzi, která se dostala do centra pozornosti díky sci-fi seriálu Poslední autobus. Film však sbírá poněkud mizerné recenze. Stojí za shlédnutí, nebo je to ztráta času?

Příběh sleduje mladou Linu, která vstupuje do světa zdánlivě křehké a zraněné tchyně Katherine. Jenomže malá aféra brzy nabobtná a hlavní hrdinka se octne na cestě plné tajemství, zrady, a dokonce i vraždy. Zní to zajímavě, nicméně recenze naznačují, že není všechno, jak se na první dobrou jeví.

Film rychle vystoupal na vrchol tabulky TOP 10 nejsledovanějších filmů na Netflixu po celém světě a stále si udržuje svoji pozici. V České republice je momentálně na 4. místě, což by mohlo kvality jen potvrdit. Ale otázkou, která se vznáší v prostoru je – stojí za to si thriller pustit?

Názory na film jsou různorodé. Zatímco někteří diváci vychvalují uzemněnou surovost a silné postavy, další mají naopak řadu výhrad. Scénář od Rowana Joffe možná na začátku připadá divný, ale postupně se vše začíná skládat dohromady, jak naznačuje jedna z recenzí na ČSFD. Nesilnější linkou je kontrast mezi postavu manipulátora a naivní dívkou.

I tak ale recenze na ČSFD zůstávají chladnější a hodnocení se drží kolem 49 %, což naznačuje, že snímek rozhodně nesedl všem divákům. Někteří se na Rotten Tomatoes dokonce vyjádřili pouhým 22 % hodnocením. Kritika nešetří režii, herecké výkony a celkově označuje film za neohrabaný a nudný.

Druhou skupinu tvoří diváci, kterým se film líbil. Názor na umění je subjektivní, a tak i tento thriller může najít své příznivce. Každý má jiný vkus a preferuje různé žánry, a proto i přes negativní recenze existují ti, kteří si tento film užili.

Jedno je jisté. Uvězněna ve vlastním těle je kontroverzní film, který diváky dokonale rozdělil. Možná je to právě ta esence, která je zapotřebí k tomu, aby se snímek zařadil mezi témata večera. Ale pokud se máme vrátit k otázce, jestli si máte thriller pustit – udělejte to a vytvořte si vlastní názor. Alespoň se dozvíte, kdo je skutečná oběť.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *