Netflix plánuje dalšího Zaklínače. Půjde o animák s přízviskem Sirény z hlubin

Adam Valový
12. listopadu 2023
3 minuty čtení

Během Geeked Weeku Netflix vypustil bombu ohledně nového filmu ze světa Zaklínače, kterým se snaží získat ztracenou přízeň mnoha zklamaných fanoušků. Přestože se spekulovalo o čtvrté řadě hraného seriálu s Liamem Hemsworthem, gigant se rozhodl odhalit něco jiného, a to druhý animovaný film s podtitulem Sirény z hlubin.

Předchozí animovaný film Zaklínač: Vlčí sen vyšel v roce 2021 a osvětlil původ Vesemira, Geraltova mentora. Fanoušci jej přijali pozitivně a stejná reakce se očekává i v případě druhého dílu. Sirény z hlubin byly původně ohlášeny společně s obnovením třetí řady hraného seriálu, ale Netflix na informace uvedl embargo, protože fanoušci věnovali pozornost hned několik kontroverzím, které na sérii vrhli špatné světlo.

Na mysli máme odstoupení Henryho Cavilla, velmi vlažné přijetí spin-offu Pokrevní pouto a příchod Liama. Netflix se proto snaží znovu zaujmout fanoušky a po řadě několika neúspěšných tahů přichází s druhým animovaným filmem. Dost možná půjde o trefu do černého. Animák by mohl být tím, co značka Zaklínač potřebuje k opětovnému získání fanouškovské základny.

Geeked Week odhalil, že se o animaci postará Studio MIR, režie se ujme Kang Hei Chul a scénáře vznikají v rukou Mika Ostrowskiho a Raea Benjamina. Lauren Schmidt Hissrich zůstává showrunnerkou a Andrzej Sapkowski, autor Zaklínače, bude nad projektem bdít jakožto odborný konzultant, což bude stěžejní pro zachování autenticity a původního ducha příběhu.

Očekává se, že druhý animovaný film odvypráví příběh Geralta, který je pověřen vyšetřením série útoků v přímořské vesnici. Brzy je však vtažen do staletého konfliktu mezi lidmi a mořskými bytostmi. Adaptace povídky A Little Sacrifice slibuje temnější variantu pohádky Malá mořská víla – s Geraltem jako prostředníkem mezi pyšným princem Agloval a mořskou pannou Sh’eenaz.

Doug Cockle (dabér Geralta ve videohrách od CD Projekt Red) vyjádřil z návratu do světa Zaklínače a své role v animovaném filmu nadšení. Spolu s ním se na projektu podílejí i další herecké osobnosti včetně Joeyho Bateyho a Anyi Chalotry, kteří namluví své postavy Marigolda a Yennefer.

Oficiální synopse filmu odhaluje, že Geralta čeká nelehký úkol: bude muset vyřešit konflikt mezi lidmi a mořskými bytostmi, než dojde k fatální válce. Vše nasvědčuje tomu, že se Netflix vydává cestou adaptace poutavé povídky od Sapkowského, což může být klíčem k úspěchu.

Zaklínač: Sirény z hlubin by se měl na Netflixu objevit na konci příštího roku.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  12. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky