Nezařazené

Vezměte se na zámku = romantika zaručena

Přijde vám obřadní místnost místního Obecního úřadu fádní, sterilní, málo romantická? Co takhle svatba na zámku? Stát se pro jeden den opravdovou princeznou.

 

Lze to zařídit?

S realizací podobného nápadu byste neměli mít žádný problém. Mnoho, ne-li většina, zámků v naší republice s podobnými touhami snoubenců počítá a svatební obřady ve svých prostorách umožňuje. Někde probíhají v zámecké kapli nebo interiéru, jinde např. za pěkného počasí v zámecké zahradě. Jediné, s čím musíte počítat, je fakt, že takovýto obřad bude zpoplatněn.

 

České hrady a zámky

hluboka

Krásnou obřadní síň mají např. na vrcholně romantickém zámku Hluboká, který jako interiéry pro pohádku o princezně zvolil nejeden filmový štáb. To vám budiž zárukou, že zde zažijete svatbu vskutku pohádkovou. Na svatební obřady jsou připraveni i na hradě Karlštejn, pořádají se zde v reprezentačních prostorách budovy Purkrabství na I. hradním nádvoří. Pro svatebčany platí i výjimka ze zákazu vjezdu motorových vozidel, lze však využít i dopravu koňmi taženým kočárem.

 

Mimo to lze samozřejmě sňatek uzavřít na mnoha dalších místech, kudy kráčela česká historie, namátkou jmenujme třeba zámek Jemniště ve středních Čechách, zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, zámek Lobeč, zámek Zbiroh, hrad Loket, hrad Houska, panství Bechyně.

 

A kam na Moravě?

 

SychrovAni moravské hrady a zámky se nedají zahanbit. Netradičním zážitkem jistě bude svatební obřad na nádvoří Štramberské Trúby, krásné svatby pořádají na zámku Kunín i v zámečku v Lešné. Na zámku Lednice vám zprostředkují buďto celý svatební obřad nebo třeba jen fotografování v prostorách zámku nebo zámeckého skleníku.

 

V Hradci nad Moravicí si můžete vybrat hned z několika typů svatebních obřadů, které jsou většinou realizovány na nádvoří novogotického Červeného zámku, pro fotografování je pak možno využít přilehlý přírodně-krajinářský park, který je svou rozlohou největší v Moravskoslezském kraji. Zeptejte se na možnost svatby na některém ze zámků ve vašem okolí – určitě uspějete.

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články