Technologie

Za dva miliony si můžete nechat naklonovat svého psa

Život s čtyřnohým kamarádem je jedna velká jízda. Někdy však končí příliš brzy a páníček s tím nic neudělá. Po psovi zbude jen obojek, vodítko a spousta krásných vzpomínek… Ale nemuselo byt o tak být, neboť se nabízí možnost, jak zvíře opět dostat mezi živé. Zbláznili jsme se? My rozhodně ne, ale vědátoři z jihokorejské společnosti Sooam Biotech si tak trochu hrají na bohy. Dokáží naklonovat jakéhokoliv psa. Bez legrace.

Klonování není žádná novinka, ale fakt, že se již provádí komerčně, vás možná zarazí. Službu již využila například slavná herečka Barbra Streisand, díky které se klonování psů dostalo do širšího podvědomí.

Co byste o klonování, tedy kromě toho, že stojí sto tisíc amerických dolarů, měli vědět? Třeba to, že jihokorejci naklonují psa každé velikosti i plemene, ovšem pravděpodobnost, že se to povede, není stoprocentní. V případě neúspěchu však můžete pokus opakovat.

Naklonované zvíře je v podstatě stejné jako originál, ale neznamená to, že se bude chovat stejně. Záleží na výchově, prostředí a dalších faktorech. Čistě teoreticky – v případě naprosto identických podmínek by z naklonovaného psa mohl vyrůst stejný jedinec, ale v praxi to není možné. Přesto můžete mít pejska, který má DNA shodné s tím zemřelým.

Pokud vás téma zaujalo, podívejte se na http://en.sooam.com, kde najdete konkrétní informace o procesu kolování i fotogalerii již naklonovaných psů. Sami nevíme, co si o technologii myslet. Na jedné straně jde z klonování strach, ale na straně druhé je možnost, že se z onoho světa alespoň z části vrátí milovaný mazlíček, naprosto úžasná. Co si o tom myslíte vy?

Další články

Fotopasti se stávají čím dál oblíbenější pomůckou pro ochranu majetku

Sháníte kvalitní a cenově dostupné hutní materiály a plasty?

Šílená plovoucí tělocvična v Paříži: Pohybuje se, když lidi cvičí!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *