Šílená plovoucí tělocvična v Paříži: Pohybuje se, když lidi cvičí!

Lenka Němcová
23. března 2018
2 minuty čtení

Říká se sportem ku zdraví a vypadá to, že se heslem řídí stále více lidí. Přibývá těch, kteří se rozhodli něco dělat se svým životem a aktivně se věnují nějakému sportu. Velké popularitě se těší posilování, nicméně ve Francii došla vášeň k workoutu tak daleko, že zde vznikla plovoucí tělocvična. Za nevšedním architektonickým počinem stojí Carlo Ratti Associati a jejich Paris Navigating Gym má 20 metrů na délku a kapacitu pro 45 lidí. V čem je tak výjimečná? Tedy kromě toho, že je na vodě, což je samo o sově unikátní…

V gymu jsou stroje Technogym’s ARTIS, které kumulují energii vydanou lidmi a umožňuje její další využití. Takže taková rekuperace, ale trochu jinak, než jak jsme na ni zvyklí. Cvičenci makají, jako kdyby byli v jakékoliv jiné tělocvičně, ovšem s tím rozdílem, že díky nim tělocvična plave. Veškerá potřebná data (např. o vydané energii) se jim zobrazují na oknech – displejích přímo před nimi.

Takže ještě jednou, pokud vám stále nedochází, jak Paris Navigating Gym funguje. Můžete na ni nastoupit a díky vašemu energetickému výdaji přispějete k tomu, aby se dále pohybovala. Otázkou je, co se s ní stane, když nebude cvičit dostatek lidí. Jak se vrátí na původní místo – a vrátí se vůbec? Těžko říct. Nezbývá než doufat, že to mají autoři tohoto unikátního fitka dobře promyšlené. Pro zajímavost: v noci prý může paluba sloužit k oslavám a párty.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Foto: https://inhabitat.com/floating-paris-gym-uses-human-energy-to-cruise-down-the-seine-river/

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Technologie,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky