Krása a móda

15 užitečných rad a svkělých tipů pro dokonalou pleť

Základem krásy je dokonalá pleť, o kterou je třeba pravidelně pečovat a kromě obličejových partií nezapomínat ani na krk a dekolt.

1. Typ pleti

Základním předpokladem pro správnou péči o pleť je znát svůj typ pleti – mastná, suchá, smíšená, normální, zralá, atp. Tomu se budou podřizovat veškeré další kroky.

2. Mladá pleť

– mívá sklony k tvorbě akné. Tady pomáhá čištění pleťovou vodou, speciální krémy a zvýšené dávky vitamínu B ve stravě. Hodně ho najdete např. v droždí.

3. Starší pleť

– mívá sklony k tvorbě vrásek. I zde pomáhají speciální krémy proti vráskám a rovněž pravidelné používání denních a nočních krémů.

4. Pleťové masky

– se doporučuje používat cca jedenkrát týdně a vybírat velmi pečlivě právě podle typu pleti.

5. Krémy s UV faktorem

Péči o pleť je nutno přizpůsobit i počasí a povětrnostním podmínkám. Na slunci zásadně používáme ochranné krémy s vysokým UV faktorem, a to nejen v létě, ale i v zimě na horách.

6. Peeling

Ačkoli se doporučuje, protože s jeho pomocí odstraníme odumřelé buňky a zabráníme tím ucpávání pórů, není vhodně jej používat příliš často, protože pleť se obnovuje zhruba co 28 dnů a neustálé obrušování zvyšuje produkci mazu, což vede k tvorbě akné.

7. Jídelníček

K nevzhledným změnám pleti povede i nevyvážená strava s příliš vysokým obsahem cukrů a tuků, častá konzumace pikantních jídel a nedostatek vitamínů.

8. Spát!

Dostatek spánku se na vaší pleti pozitivně projeví téměř okamžitě.

9. Pít!

Vaše pleť potřebuje intenzivně hydratovat, a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Správný pitný režim napomáhá i proti kruhům pod očima. Naopak vyloženě škodí alkohol.

10. Nekuřte!

Cigaretový kouř nemá ráda ani vaše pleť.

11. Opalování

– je také nežádoucí.

12. Líčení

Pod make-up vždy naneste hydratační krém a vybírejte kvalitní líčidla, která nevysušují pleť. Kosmetické štětce udržujte v čistotě.

13. Odličování

S odličováním vždy začínáme od středu obličeje směrem nahoru a potom do stran, používáme čistící mléko nebo gel, které následně vatovým tampónem namočeným do vody umyjeme. Pokožka kolem očí je nejtenčí a proto náchylná k podráždění, proto ji nikdy nedrhneme, ale krém jen jemně vklepáváme.

14. Odličování podruhé

Pravidelné a dokonalé odličování je základem zdravé pleti, proto na ně nikdy nezapomínáme a neodkládáme jej na ráno!

15. Mobilní telefon

Kupodivu i on škodí naší pleti, protože je plný bakterií.

Štítky

Další články

Významné vůně vzpomínek a emocí

Jak docílit zdravých a krásných vlasů

Nejžhavější doplňky letošního léta

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Další články

1 komentář

Přidat komentář