Krása a móda

15 užitečných rad a svkělých tipů pro dokonalou pleť

Základem krásy je dokonalá pleť, o kterou je třeba pravidelně pečovat a kromě obličejových partií nezapomínat ani na krk a dekolt.

1. Typ pleti

Základním předpokladem pro správnou péči o pleť je znát svůj typ pleti – mastná, suchá, smíšená, normální, zralá, atp. Tomu se budou podřizovat veškeré další kroky.

2. Mladá pleť

– mívá sklony k tvorbě akné. Tady pomáhá čištění pleťovou vodou, speciální krémy a zvýšené dávky vitamínu B ve stravě. Hodně ho najdete např. v droždí.

3. Starší pleť

– mívá sklony k tvorbě vrásek. I zde pomáhají speciální krémy proti vráskám a rovněž pravidelné používání denních a nočních krémů.

4. Pleťové masky

– se doporučuje používat cca jedenkrát týdně a vybírat velmi pečlivě právě podle typu pleti.

5. Krémy s UV faktorem

Péči o pleť je nutno přizpůsobit i počasí a povětrnostním podmínkám. Na slunci zásadně používáme ochranné krémy s vysokým UV faktorem, a to nejen v létě, ale i v zimě na horách.

6. Peeling

Ačkoli se doporučuje, protože s jeho pomocí odstraníme odumřelé buňky a zabráníme tím ucpávání pórů, není vhodně jej používat příliš často, protože pleť se obnovuje zhruba co 28 dnů a neustálé obrušování zvyšuje produkci mazu, což vede k tvorbě akné.

7. Jídelníček

K nevzhledným změnám pleti povede i nevyvážená strava s příliš vysokým obsahem cukrů a tuků, častá konzumace pikantních jídel a nedostatek vitamínů.

8. Spát!

Dostatek spánku se na vaší pleti pozitivně projeví téměř okamžitě.

9. Pít!

Vaše pleť potřebuje intenzivně hydratovat, a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Správný pitný režim napomáhá i proti kruhům pod očima. Naopak vyloženě škodí alkohol.

10. Nekuřte!

Cigaretový kouř nemá ráda ani vaše pleť.

11. Opalování

– je také nežádoucí.

12. Líčení

Pod make-up vždy naneste hydratační krém a vybírejte kvalitní líčidla, která nevysušují pleť. Kosmetické štětce udržujte v čistotě.

13. Odličování

S odličováním vždy začínáme od středu obličeje směrem nahoru a potom do stran, používáme čistící mléko nebo gel, které následně vatovým tampónem namočeným do vody umyjeme. Pokožka kolem očí je nejtenčí a proto náchylná k podráždění, proto ji nikdy nedrhneme, ale krém jen jemně vklepáváme.

14. Odličování podruhé

Pravidelné a dokonalé odličování je základem zdravé pleti, proto na ně nikdy nezapomínáme a neodkládáme jej na ráno!

15. Mobilní telefon

Kupodivu i on škodí naší pleti, protože je plný bakterií.

Štítky

Další články

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Dopřejte své pleti extra péči

Vše, co potřebujete vědět o brýlích

Úžasné návrhy kabelek ve stylu Star Wars

Další články

1 komentář

Přidat komentář