Baletka: Strhující jihokorejský thriller láká na brutální scény

Adam Valový
10. října 2023
3 minuty čtení

Netflix opět představil divákům akční lahůdku, která si ihned po vydání uzurpovala místo v TOP 10 celosvětově nejsledovanějších filmů na Netflixu. Jde o jihokorejský thriller jménem Baletka (Ballerina), který zaujal jak diváky, tak nemilosrdné kritiky.

Premiéra snímku Baletka se uskutečnila v pátek 6. října a od té doby je o něm slyšet ze všech koutů internetu. Hlavní roli ztvárnila herečka Jeon Jong Seo – hraje dívku Ok Ju, která se stává osobní strážkyní a zároveň bojovnicí. Vyniká v bojových uměních, střelbě, jízdě na motorce, a dokonce i v boji s mečem. Je odhodlána pomstít smrt své nejlepší kamarádky, baletky Min Hee, která se stala obětí tajemného útoku. Ok Ju je připravena riskovat všechno a nebojí se ničeho. Ačkoliv na první pohled vyvolává dojem křehké dívky, opak je pravdou.

„Baletka“ momentálně drží pátou příčku mezi deseti nejsledovanějšími filmy na Netflixu v rámci celosvětového hodnocení. Na serveru Rotten Tomatoes získala vynikající hodnocení, a to 100 % od kritiků a 90 % od publika. Pramit Chatterjee z Digital Mafia Talkies o filmu napsal: „Balerína je jedním z nejlépe vypadajících filmů roku a obsahuje jedny z nejlepších akčních scén, jaké jsem kdy viděl.“ Ricardo Gallegos z La Estatuilla pak trefně poznamenal: „Možná je jeho příběh jednoduchý, ale atmosféra, audiovizuální zobrazení a ústřední postava filmu jsou výjimečné.“ Casey Chong zase chválí kameru, která zvyšuje napětí a pozvedává akční scény na další úroveň.

Jedním z hlavních aspektů, kterým si „Baletka“ získala srdce diváků, jsou bezesporu perfektní akční scény. Hlavní hrdinka Ok Ju není vždycky úspěšná, což jí dodává lidský rozměr a nutí s ní diváky o to více soucítit. I když samotný příběh filmu není přílš komplexní, provedení a bojové sekvence ho vynášejí o úroveň výše nad běžnou produkci akčních filmů a činí z něj vskutku parádní podívanou.

Jde vidět, že jihokorejská kinematografie stále více proniká do světového filmového průmyslu a akčňárna Baletka je jen dalším kamínkem do mozaiky. S napínavým příběhem a vynikajícími akčními scénami si tento film zaslouží pozornost všech filmových nadšenců. Pokud máte rádi akční filmy s prvky boje a napětí, pak si Baletku rozhodně nenechte ujít. Potvrzuje, že kvalitní akční film nemusí být pouze záležitostí Hollywoodu, ale může přijít i z Jižní Koreje a okouzlit celý svět svým šarmem a kvalitou.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  10. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky