Filmy

Barbie 2: Bude, nebo ne? Co si myslí Margot Robbie?

Naděje fanoušků na pokračování úspěšného filmu Barbie nedávno dostala značný šok. Přestože to filmový průmysl neměl snadné a několik velkých studií zaznamenalo propadáky, Barbie se stala nečekaným hitem roku 2023 s tržbami přesahujícími astronomickou částku 1,4 miliardy dolarů. Ovšem teď, když fanoušci dychtivě touží po pokračování, přichází nečekaný komentář od samotné Margot Robbie. Ta ve filmu ztvárnila titulní roli.

V nedávném rozhovoru pro Associated Press Robbie prozradila, že momentálně prostor pro pokračování nevidí . Odpovídajíc na otázky o možném druhém dílu řekla: „Všechno, co jsme měli, jsme dali do toho jednoho filmu. Nepostavili jsme to, aby šlo o trilogii nebo něco takového… Neumím si představit, jak bychom navazovali.“ Tato zpráva samozřejmě mnohé fanoušky zklamala, zejména s ohledem na předchozí vyjádření herečky, která ještě nedávno naznačovala, že se nabízí nespočet možných směrů pro další příběhy Barbie.

Na otázku, zda by se mohl film obejít bez původního tvůrčího týmu, se Robbie vyjádřila skepticky. Plánovat pokračování již při natáčení prvního filmu podle ní představuje past, což nyní považuje za problematické. A ona se chytit do pasti pokračující panenkovské série nechce, stejně jako režisérka Greta Gerwig. Ta se momentálně věnuje nové adaptaci Letopisů Narnie pro Netflix, což ji zaměstná na několik let. A není tajemstvím, že pro Gerig Barbie srdcovkou nebyla.

To samé si o případném pokračování myslí i Noah Baumach, manžel režisérky a spoluautor scénáře k prvnímu Barbie. Jeho nevalný zájem již o původní projekt nenaznačuje, že by byl ochoten se vrátit k dalším dobrodružstvím.

Nicméně Ynon Kreiz, šéf giantu Mattel, pod který značka Barbie spadá, si myslí něco úplně jiného. Cítí peníze. Kreiz uvedl, že je v současné době rozpracováno 45 filmových či seriálových projektů inspirovaných hračkami od Mattela, a z případného pokračování Barbie je nadšen. Takže se paradoxně nabízí otázka, jestli se kromě pokračování neobjeví i spin-offy s různými postavami.

Celkově je tedy situace ohledně Barbie 2 dosti nejistá a rozporuplná. Zda se podaří překonat tvůrčí bariéry mezi původním týmem – a zda fanoušci dostanou to, po čem touží, zůstává otevřenou otázkou. Takže Barbie 2 pravděpodobně bude, ale možná si ji zahraje někdo jiný než Margot Robbie.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *