Filmy

Pyšná princezna dostane animovaný remake

V českých kinech se brzy objeví zbrusu nová verze klasické pohádky Pyšná princezna. Originální film z roku 1952 dostane nový život díky animovanému remakeu v režii Radka Berana, který bude mít premiéru 7. listopadu 2024. Za touhou oživit příběh romantické lásky stojí animátorský tým pod vedením Davida Lisého a Jana Koníčka, kteří chtějí vtisknout příběhu čerstvý nádech a inspirovat se úspěchy Disneyho filmu Na vlásku (2010).

I když zatím nebyl zveřejněn oficiální trailer, nové pětiminutové video poskytuje pohled do práce animátorů, kteří jsou součástí zhruba dvacetičlenného týmu. Porovnáme-li to s masivním týmem animátorů, kteří usilovně dřeli na letním komiksovém hitu Spider-Man: Napříč paralelními světy (pracovalo jich na tom přes tisíc ), je to k nevíře.

Pyšná princezna by ráda napodobil tradiční Disneyho poetiku. Cíl je jasný – stát se snímkem, který pobaví celou rodinu. Podobně jako v úspěšném filmu Na vlásku bude i česká pohádka zářit díky komplikované chemii mezi princeznou Krasomilou a králem Miroslavem. Ten se zamiluje do portrétu pyšné dívky a neváhá předstírat, že je prostý zahradník, jen aby ji mohl poznat a získat.

Původní film vznikl v období restriktivního politického režimu na počátku padesátých let, což se přirozeně v určitých ohledech projevilo i v ději. Jak se tím popere současná generace filmařů? Přestože Pyšná princezna zůstává oblíbenou pohádkou pamětníků, a to především díky režii Bořivoje Zemana, líbivé hudbě a nezapomenutelným hereckým výkonům Aleny Vránové, nový remake bude působit aktuálněji a osvěžit příběh současné generaci diváků.

Práce na remaku začaly již v roce 2019 a podle šéfa výtvarníků Jana Koníčka je proces stále v plném proudu. Animátoři pilují jednotlivé textury, stíny a detaily, přičemž ukázky z filmu naznačují, že půjde o vizuálně ohromující podívanou. Tvůrci se rovněž věnují dobové architektuře, inspirují se skutečnými stavbami jako Karlštejn a Hluboká, aby věrně zachytili dobový ráz.

S rokem do premiéry zbývá ještě hodně práce, ale ambiciózní tým pozvolna odhaluje podobu svého díla. Zda nová Pyšná princezna osloví publikum, není jisté. Děti dnes konzumují kvalitní animovaný obsah z pohodlí domova, nicméně možná nová verze pohádky přinese něco nového. Nezbývá než doufat, že bude minimálně stejně povedená jako předloha.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *