Christian Bale oživí hororovou legendu v novém filmu Frankensteinova nevěsta: Maggie Gyllenhaal usedá do režisérského křesla

Adam Valový
11. srpna 2023
3 minuty čtení

Vzpomínáte si na doby, kdy Universal plánoval vytvořit vlastní filmový svět plný legendárních monster? Dark Universe měl být odpovědí na Marvel Cinematic Universe, kde by se známá monstra jako Mumie, Frankensteinova nevěsta, Vlkodlak a Drákula znovu objevila na plátnech kin. Očekávala se účast hollywoodských hvězd jako Angelina Jolie, Gal Gadot, Johnny Depp, Russell Crowe a Dwayne Johnson. Nicméně, plány Universalu zhatila Mumie s Tomem Cruisem, která si nevedla tak, jak by si producenti přáli, a ambiciózní projekt skončil v propadlišti dějin.

Avšak klasické hororové příběhy jsou stálicemi filmového plátna a nenechají se jen tak těžko vymýtit. Jedním z těchto příběhů je i zmíněná Frankensteinova nevěsta. Tato temná legenda o doktoru Frankensteinovi, který se pokouší vytvořit umělou bytost, se dočká nové verze, a to díky spolupráci s platformou Netflix a talentovanou režisérkou Maggie Gyllenhaal.

Maggie Gyllenhaal, známá herečka a režisérka, jež má za sebou několik úspěšných projektů, se ujme režie nového snímku Frankensteinova nevěsta. Její režijní debut, film Temná dcera, možná nepřinesl úplně ohromující ohlasy, ale věříme, že právě hororový žánr může být prostředím, ve kterém se její kreativita a vizionářství rozvinou naplno.

Scéna z filmu Bride of Frankenstein z roku 1935. Obstála by u náročných diváků i dnes?

Ale co by byl horor bez hereckých hvězd? V jedné z hlavních rolích se objeví Christian Bale, hvězda, kterou si pamatujeme především z nezapomenutelného Temného rytíře. Spolupráce mezi Gyllenhaal a Baleem slibuje napětí a kvalitu, která může nového Frankensteina přivést k životu způsobem, jakým se tomu doposud nikomu nepodařilo. Ve druhé významné roli uvidíme Petera Sarsgaarda, hereckou jistotu a manžela Maggie Gyllenhaal. Toto obsazení slibuje kombinaci talentu, zkušeností a hereckého umění, které může filmu dodat hloubku a autentičnost.

Zatím není jasné, do jaké míry se nová verze Frankensteinovy nevěsty odchýlí od původního filmu. Bude to volný remake, který si ponechá pouze základní motivy, nebo se Gyllenhaal rozhodne držet se kořenů a jen lehce přizpůsobí příběh moderním divákům? To zůstává zatím otázkou.

Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se natáčení nového Frankensteinova nevěsta rozjet již na začátku příštího roku. Fanoušci hororových klasik mohou doufat, že se nový film stane důstojným následovníkem původního příběhu, který jim ještě více zahřeje krev v žilách a přivede na plátno nové úhly pohledu na tuto temnou a fascinující legendu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  11. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky