Franta Mimozemšťan: Vesnická sci-fi komedie s českým nádechem

Adam Valový
20. listopadu 2023
2 minuty čtení

Česká kinematografie se opět vrací ke svým komediálním kořenům a tentokrát sáhla po osvědčeném receptu – sci-fi komedii. Nový film s názvem Franta Mimozemšťan slibuje unikátní směsici vesnického humoru a science fiction, a to ve stylu, který připomíná klasiky žánru, jako jsou Muži v černém či Pavučina snů. Jak tohle může dopadnout? Díky slibnému hereckému obsazení se není čeho obávat!

V příběhu se česká vesnice stává svědkem nečekané události – UFO havaruje na místním poli. A podivná entita, kterou mimozemská loď přinesla, se následně přesídlí do těla místního nešťastníka, kterého hraje Jakub Prachař. Tato událost ale nezůstává utajena a dostává se do pozornosti vládních složek- včetně poněkud fanatického armádního důstojníka v podání Jiřího Langmajera, který je odhodlán mimozemšťana dopadnout. Zatímco vládní složky procházejí vesnicí a obyvatelé propadají panice a alkoholismu, vetřelec se postupně začleňuje do venkovského života.

Film, který nese podtitul Vesnice prokletých, se snaží spojit sci-fi prvek, který v české kinematografii není zcela běžný, s charakteristickým stylem českého venkovského humoru, a to včetně slapstickových momentů. Trailer navíc naznačuje, že si tvůrci neberou servítky a v některých scénách otevřeně citují či parodují ikony žánru, jako jsou zmíněné snímky Muži v černém či Pavučina snů.

Režie se chopil zkušený filmař Rudolf Havlík, známý svými pracemi jako Ostrov, Pohádky pro Emmu nebo Po čem muži touží. V dalších rolích se představí Tereza Rambo, Vasil Fridrich, Pavel Kikinčuk, Petra Hřebíčková a Filip Březina.

Bizarní první kontakt s mimozemskou bytostí můžeme očekávat v českých kinech již 8. února 2024. Film Franta Mimozemšťan jistě doručí nejen zábavu a smích, ale také unikátní pohled na to, jak by se vesnický život mohl proměnit v případě setkání s něčím z jiného světa.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  20. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky