Filmy

Šťastné a krvavé: Severská hororová komedie navodí atmosféru Vánoc po svém

Před rokem jsme si užili nečekaný hit s neortodoxním Santou. Po Šílené noci přichází další netradiční snímek – film Šťastné a krvavé. Severský horor s komediálním nádechem nás zavede do odlehlého norského stavení, kde se rozehraje krvavý boj o přežití.

Příběh v malebně zasněžených horách

Americká rodina zdědí tajemný dům uprostřed norských hor. Zkušenějšímu divákovi okamžitě dojde, že něco není v pořádku, ovšem nicnetušící rodinka se rozhodne strávit vánoční svátky právě zde. To však není po chuti stodolnímu skřítkovi, který se rozhodne rodinu terorizovat. Začíná děsivá taškařice, která zdánlivě idylické Vánoce mění ve smrtící záležitost.

Režisér Magnus Martens a jeho pestrá filmografie

Režisér Magnus Martens se proslavil zejména díky špatně hodnocenému filmu SAS: Zrození Černé labutě (2021). S povedenými žánrovými mixy jako Jackpot (2011) a Utopie – Nejvíc lidí žije v Číně (2002) má na kontě zajímavou filmografii. Nyní se pustil do režie této vánoční hororové komedie, ale porovnání s Tommym Wirkolou, tvůrcem Šílené noci, však Martensovi zatím nejde na ruku. Ale třeba se Šťastné a krvavé stane trefou do černého a posune jej na novou úroveň.

Slibné herecké obsazení

Ve filmu uvidíme Martina Starra a Amritu Achariu v rolích amerického manželského páru, Zoe Winther-Hansen jako jejich dceru a Townese Bunnera jako syna Lucase. Právě ten brzy objeví tři důležitá pravidla, jejichž porušení má za následek hněv stodolního skřítka. Rodina se „samozřejmě“ nedokáže přizpůsobit, a regule bude překračovat i tak. Následuje série nečekaně brutálních útoků ze strany zdánlivě roztomilých bytostí.

Kdy se vánočního hororu dočkáme?

Premiéra snímku Šťastné a krvavé se blíží, a fanoušci nekonvenčních vánočních příběhů si ji nesmí nechat ujít. Severský nádech, smích a krveprolití slibují, že to bude jedinečný zážitek. Do té doby si můžeme udělat seznam nejlepších hororů a přemýšlet, zda se tento film zařadí mezi nové perly žánru. Jedno je jisté – vánoční atmosféra letos bude zcela odlišná. Tak si na 7. prosince a následující dny nic moc neplánujte a zajděte si do kina!

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *