Terminátor 7 (asi) bude. Cameron nyní usilovně dělá na scénáři

Adam Valový
19. listopadu 2023
3 minuty čtení

Franšíza Terminátor odstartovala v roce 1984 s kultovním hitem Jamese Camerona a v podstatě se okamžitě stala ikonou filmového světa. A nyní se chystá na své sedmé pokračování. Přestože první dva filmy, Terminátor a Terminátor 2: Den zúčtování, získaly obrovský úspěch a stvořily filmový fenomén, o žádném z následujících pokusů to samé prohlásit nelze. Jenomže Terminátor se nevzdává!

Film Terminátor: Temný osud z roku 2019 se nečekaně zařadil mezi kasovní propadáky a zároveň bylo oznámeno ukončení další účasti Arnolda Schwarzeneggera. Výsledkem bylo, že se jakékoliv plány na pokračování odložily bokem a série se ocitla ve stavu nejistoty. Přesto se nyní zdá, že se kultovní kyborg může vrátit do kin.

James Cameron, tedy původní tvůrce Terminátora, přichází se slibnými zprávami o sedmém dílu. Největší novinkou je oznámení, že pracuje na scénáři Terminátora 7. Cameron má v úmyslu prozkoumat téma umělé inteligence v moderním kontextu, což může vnést do této ikonické série novou perspektivu.

I přes Cameronův nadšený postoj však Terminátor 7 nebyl zatím potvrzen. Režisér zdůrazňuje, že film je stále ve fázi scénáře a o jeho budoucnosti není rozhodnuto. Kromě toho se Cameron vyjadřuje k tomu, že čeká na další vývoj v oblasti moderní umělé inteligence, což naznačuje, že chce začlenit do svého příběhu prvky z aktuální doby.

Franšíza Terminátor se navíc potýká s poměrně komplikovanou strukturou vlastnických práv, což může ovlivnit schválení a produkci nového filmu. Cameron sice sérii vytvořil, ale není jediným, kdo má na Terminátora 7 vliv, což může způsobit právní a organizační komplikace.

V současné době je Terminátor 7 ve fázi předprodukce a tvorby scénáře. Cameronovo angažmá v procesu vzbuzuje naději, ale zatím není jasné, zda film vůbec vznikne.

Dá se však čekat Cameronova naprostá oddanost sérii a jeho schopnost přivádět do Terminátora nový dech, což by mohl být recept na to, aby se film nakonec přece jen dostal na plátna kin. Takže nebývá než doufat, že se návratu legendárního kyborga dočkáme.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  19. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky