Kouření škodí zdraví. Konopí a bylinky raději vaporizujte!

Adam Valový
19. května 2019
2 minuty čtení

O tom, že kouření zdraví nijak neprospívá, zřejmě slýcháte od svého okolí pravidelně. Bohužel je to tak – do těla se společně s kouřem dostává obrovské množství škodlivých látek. Pokud se však s konopím nebo jinými bylinkami nehodláte rozloučit, změňte alespoň způsob inhalace. Řekněte sbohem kouření a začněte vaporizovat.

Co je vaporizace?

Vaporizace je proces, v rámci kterého lze získat aktivní složky z konopí či jiných bylin nejbezpečnějším a nejzdravějším způsobem. Princip spočívá v uvolňování látek bez nutnosti nadměrného zahřívání. Byliny nehoří, nevzniká kouře, a tím pádem ani vedlejší (často karcinogenní) produkty, které zatěžují organismus. Vaporizací se vyhnete oxidu uhelnatému i dehtu.

Z mnoha nezávislých studií vyšlo najevo, že množství toxických látek, které se uvolňují při vaporizaci, je až 450× menší než při kouření. Pořídíte-li si kvalitní vaporizér – byliny uvolní jen stopové množství toxinů. Naopak si užijete příjemnější vůni a mnohem lepší chuť.

Vaporizace je mnohonásobně účinnější než kouření

Ať už si pořídíte vaporizér – konopí, nebo na jiné byliny, z dlouhodobého hlediska díky němu ušetříte nemalou částku. Zařízení umožňuje podstatně efektivnější inhalaci – je 3 – 4× účinnější než kouření. V praxi to znamená, že k dosažení stejného účinku budete potřebovat jen zlomek bylinné směsi.

Při vaporizaci (předpokladem je použití kvalitního vaporizéru) se může uvolnit až 95 % účinných látek. Při běžném kouření pouze cca 30 %, zbylé se zničí spalováním.

Za pozornost stojí i další výhody. Při vaporizaci nehrozí riziko požáru a výpary neobtěžují okolí. V každém případě jde o praktičtější a mnohem zdravější alternativu, kterou by měl zvážit každý kuřák. Dejte jí šanci a uvidíte, že bylinky lze inhalovat i jinak než obvyklým způsobem.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky