Pivo na letišti není dobrý nápad. Může vám pokazit dovolenou

Adam Valový
7. května 2024
3 minuty čtení

Sedíte v letištním baru, prošli jste kontrolou a víte, že zítra nemusíte do práce. Pivo chutná ještě lépe, když tušíte sladké nicnedělání dovolené. Ale je to opravdu dobrý nápad?

Proč byste si měli pivo na letišti odepřít?

  • Naruší váš spánek a zhorší jet lag. Alkohol je sice sedativum, které vám pomůže uvolnit se, ale zároveň naruší váš přirozený spánkový rytmus. To povede k ospalosti a únavě po příletu, takže si budete hůře užívat první dny dovolené.
  • Dehydratuje vás. Letadla létají ve vysoké nadmořské výšce, kde je vzduch velmi suchý. Pití alkoholu dehydrataci ještě zhoršuje, takže budete trpět bolestmi hlavy, únavou a jet lag bude ještě intenzivnější.
  • Zhorší vaše rozhodování. V kombinaci s přetlakem v kabině vás alkohol opije rychleji, než byste čekali. To může ovlivnit vaše úsudky a vést k impulzivním a nezodpovědným rozhodnutím během letu.
  • Zbytečně vás připraví o peníze. Letištní bary jsou notoricky známé svými předraženými nápoji. Za cenu jednoho piva na letišti si můžete dát v destinaci několik drinků a vychutnat si tak atmosféru bez pocitu, že vás někdo okradl.

Co dělat na letišti místo pití piva?

  • Pijte hodně vody. Pitný režim je klíčový pro boj s dehydratací a únavou během letu. Místo piva si dejte láhev vody a doplňujte tekutiny po celou dobu cesty.
  • Projděte se po areálu letiště. Procházka vám pomůže protáhnout se, zbavit se stresu a lépe se připravit na let.
  • Přečtěte si knihu nebo časopis. Čtení vám pomůže uvolnit se a odvést myšlenky od cestovního stresu.
  • Využijte Wi-Fi a spojte se s přáteli a rodinou. Podělte se o své nadšení z dovolené a užijte si chvilku s blízkými, než se vydáte na cestu.

Pamatujte, že i když se vám to může pivo na letišti jevit jako dobrý nápad, opravdu není tou nejlepší volbou, tedy pokud si nechcete zbytečně narušit začátek dovolené. Dodržujte výše uvedené tipy a užijte si cestování bez zbytečných nepříjemností.

Zdroj: mashed.com

Poslední aktualizace:  7. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky