Plovoucí město snů: Vila na břehu oceánu za méně než byt v Londýně

Adam Valový
7. května 2024
3 minuty čtení

Už jste někdy snili o životě na vlastním ostrově? Tak teď se váš sen může stát realitou! Na Maledivách se totiž buduje první plovoucí město na světě, které brzy nabídne domov více než 20 000 lidem. A co je ještě úžasnější? Ceny vil na pobřeží jsou nižší než u domu v Londýně!

Začněte žít jako v ráji za pár babek

Prvních pět tisíc domů bude v prodeji už za necelých 200 000 liber – a to s jedinečným výhledem na tyrkysové moře. To je o dost levnější než průměrný dům v Londýně, který se podle Rightmove prodává za 566 000 liber. Takže za tu cenu si můžete pořídit kousek ráje!

Developeři chtějí do plovoucího města přilákat pestrou směsici obyvatel, od místních rybářských rodin, které tu žijí po staletí, až po turisty z celého světa, kteří touží po každodenním probuzení s výhledem na oceán.

spiegel.de

Vítejte ve městě budoucnosti

Satelitní snímky ukazují, že výstavba už je v plném proudu a pokud vše půjde podle plánu, první obyvatelé se sem nastěhují v roce 2027. Až bude město hotové, rozprostře se na 500 akrech a nabídne vše, co byste od moderního letoviska očekávali: školy, obchody, hotely, bary, restaurace, písečné pláže a samozřejmě spoustu vodních sportů.

Unikátní design ve tvaru mozkového korálu

Jedním z nejzajímavějších aspektů plovoucího města je jeho design. Domy budou uspořádány do šestiúhelníkové mřížky, která připomíná „mozkové korály“. To má nejen estetický efekt, ale i praktický – město bude tak odolnější proti bouřím a přílivům.

maldivesfloatingcity.com

Život na vodě bez aut

Na ostrově nebudou žádná auta. Místo nich se budete pohybovat loděmi, koly a elektrickými buginami. To má zajistit klidné a ekologické prostředí.

Zpoždění, ale stále levnější než Londýn

Původně se očekávalo, že se první obyvatelé nastěhují už na konci roku 2023, ale projekt nabral tříleté zpoždění kvůli politickým a ekonomickým důvodům. I přes toto zpoždění jsou ceny vil stále mnohem nižší než v Londýně.

Plovoucí města budoucnosti?

Maledivy nejsou jedinou zemí, která uvažuje o plovoucích městech. Podobné projekty se plánují i v Jižní Koreji a Dubaji. A s rostoucí hrozbou stoupající hladiny moře by se plovoucí města mohla stát trvalým řešením pro pobřežní komunity po celém světě.

Užijte si luxusní život na vlnách

Pokud hledáte jedinečný a cenově dostupný způsob života, plovoucí město na Maledivách by pro vás mohlo být to pravé. S krásnými plážemi, luxusními vilami a udržitelným designem jde o ideální místo pro každého, jehož cílem je únik od shonu velkoměsta a život v souladu s přírodou.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Asie, Cestování, Exotika,

Poslední aktualizace:  7. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky