Mission: Impossible 8: Premiéra se odkládá mění se název

Adam Valový
25. října 2023
3 minuty čtení

Tom Cruise, jedna z největších hollywoodských hvězd, si v loňském roce připsal velkolepý úspěch s filmem Top Gun: Maverick. Letos však musí čelit nečekaným potížím kvůli sedmému dílu série Mission: Impossible. Nové informace (zdroj: Variety) ukazují na to, že se osmička nedočká premiéry v původním termínu. Kromě toho snímek dostane zcela nový název.

Původní plán ztroskotal. Mission: Impossible 8, která se měla jmenovat Odplata – Druhá část, se na plátnech kin v červnu 2024 neobjeví. Nový termín premiéry byl posunut až na 23. květen 2025. V Česku se tento termín posune na 22. května 2025, protože filmy zde obvykle vstupují do kin ve čtvrtek. Důvodem odkladu je zřejmě probíhající stávka hollywoodských herců, kteří bojují za lepší platové podmínky a ochranu své identity před zneužitím pomocí umělé inteligence.

Změna v plánu ohledně premiéry filmu Mission: Impossible 8 však může mít i jiný možný důvod. Sedmý díl série, nazvaný Odplata – První část, nesplnil očekávání z hlediska zisku, přičemž celosvětově vydělal jen 567 milionů dolarů. Toto číslo je o více než 200 milionů dolarů nižší oproti předchozímu dílu – Mission: Impossible – Fallout a o 120 milionů dolarů nižší, než kolik vydělal Mission: Impossible – Národ grázlů. Rozpočet filmu Odplata byl kvůli komplikacím spojeným s natáčením během pandemie covid-19 obrovský, stoupnul až na 300 milionů dolarů. Studio Paramount tak možná usiluje o to, aby diváci dostali delší pauzu od série a pokračování nenavazovalo přímo na předchozí díl.

Kromě odkladu přichází i další překvapení: film Mission: Impossible 8 se bude jmenovat jinak, než jak se původně zamýšlelo. Nepřiletí do kin jako Odplata – Druhá část, ale dostane nový podtitul, který bude naznačovat, že jde o samostatný díl série, nikoli pouhé pokračování. Tato změna názvu zřejmě půjde ruku v ruce i s aktualizaci názvu předchozího filmu. I když se to může jevit jako zdlouhavý a komplikovaný proces, opak je pravdou – v digitální distribuci by mělo stačit nahradit stávající název novým. Fyzické kopie filmu však zůstanou s původním názvem minimálně do doby re-releasu. Tom Cruise má již s přejmenováváním filmů zkušenosti , jak ukázal před devíti lety přejmenováním sci-fi Na hraně zítřka v USA z Edge of Tomorrow na výraznější Live Die Repeat: Edge of Tomorrow.

Tímto odkladem a přejmenováním dává Paramount svým fanouškům až do května 2025 čas na přípravu na další adrenalinovou misi Toma Cruise a jeho týmu agentů IMF. Jedno je jisté, i když budeme muset čekat déle, Cruise a jeho akcí napěchovaný Mission: Impossible bude o to impozantnější podívanou. Anebo ne?

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  25. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky