Filmy

„Mluv se mnou“ aspiruje na horor roku. Zajděte si na něj do kina!

Milovníci originální hororové podívané již do kina na nový snímek s názvem Mluv se mnou zavítali. A ostatní by to měli udělat také, protože poslední tvůrčí úsilí nezávislého studia A24, nevyletělo na druhou příčku v žebříčku výdělečnosti filmů tohoto významného producenta jen tak pro nic za nic. Mrazivé recenzeme a srovnávání s hororovými klasikami, jako je The Evil Dead, je téměř jisté, že tento počin nenechá nikoho chladným.

Hororové dílo nese výrazný rukopis debutujících režisérských bratrů Dannyho a Michaela Philippouových. Jejich snímek nás vrací do temných a zároveň aktuálních zvyků internetové generace. Skrze hororový příběh nás provádí světem drogových závislostí, posedlostí démony a potenciálním satanismem, který se váže ke křiklavým videím na sociálních sítích.

Děj filmu nás zavádí do života náctileté protagonistky Mii (Sophia Wilde), která se snaží vyrovnat s nedávnou smrtí své matky. Postupně sklouzává do světa drogových závislostí a experimentování s nebezpečnými substancemi a tvůrci rozhodně nešetří drsnými obrazy, které nám zprostředkovávají skutečnou agónii a nebezpečí, jež drogy představují. To vše je vloženo do hororového kontextu, který nás vtahuje do napínavého děje.

Zvláštní a děsivý obrat přichází, když se drogy vymění za magický rituál spojený s balzamovanou rukou zesnulého senzibila. Tímto způsobem se v ději filmu otevírá brána do světa démonů a posedlých hostitelů. Právě fráze „mluv se mnou“ se stává klíčem k vytvoření spojení mezi lidským tělem a duchy, kteří touží po nekonečné agónii. Tento koncept propojuje každodenní závislosti a nebezpečné experimentování s tím temným a nadpřirozeným.

Kritici nešetří směrem k Mluv se mnou uznáním. Film získal impozantní skóre 95% na Rotten Tomatoes, což z něj činí jednu z nejvíce ceněných hororových prací posledních let. Zvláštní pozornost je věnována hereckým výkonům, zejména Sophii Wilde, která ztvárňuje hlavní roli Mii. Její výkon je označován za excelentní a mnoho kritiků předpovídá, že má před sebou mimořádně slibnou kariéru.

Režisérský pár Danny a Michael Philippou, známý svými kontroverzními videi na YouTubeovém kanále RackaRacka, se rozhodl vytvořit film, který provokuje a zároveň přináší kvalitní hororový zážitek. S jejich vizí se jim podařilo vytvořit nejen strašidelný snímek, ale také důmyslně spojit aktuální témata s nadpřirozeným a temným světem.

Pokud máte chuť na děsivou a intenzivní hororovou jízdu, „Mluv se mnou“ je bezpochyby filmem, který byste si neměli nechat ujít. Nenechte se zmást zdánlivou banalitou jeho výchozího konceptu – tato hororová perla vám naskytne nejen strach, ale také silné myšlenkové podněty. Film se dostal do českých kin dne 3. srpna 2023, takže neváhejte a dejte mu šanci.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *