Nejvyšší střešní pláž na světě bude již brzy v Ras Al-Khaimah!

Adam Valový
1. května 2024
3 minuty čtení

Pokud se rádi sluníte a zároveň vám nevadí trocha adrenalinu, bude se vám tato vzrušující novinka líbit. V roce 2026 se v Ras Al Khaimah otevře nejvyšší střešní pláž na světě, která překoná všechny dosavadní rekordy. Tato úchvatná atrakce bude součástí letoviska Manta Bay na ostrově Al Marjan a nabídne návštěvníkům jedinečný zážitek z koupání a opalování vysoko nad mořskou hladinou.

Pláž, která se bude nacházet ve výšce 197 stop (60 metrů), bude obklopena plážovými kabinami a lehátky umístěnými na pravém písku, s dechberoucím výhledem na písečné bazény a tyrkysové moře. To vše doplní panoramatický výhled na okolní krajinu, čímž se toto místo stane ideálním útočištěm pro relaxaci a kochání se krásami okolí.

Za myšlenkou vybudovat tuto rekordní atrakci stojí společnost Major Developers, která se snaží posunout hranice turistického ruchu v Ras Al Khaimah. Generální ředitel společnosti, Andrei Charapenak, s nadšením prohlašuje: „Chceme, aby každý projekt, který v SAE realizujeme, držel alespoň jeden světový rekord.“ A dodává: „Jsme přesvědčeni, že je to ideální doba pro investice v Rás al-Chajmě, jelikož emirát zažívá masivní nárůst turistů, a to zejména s ohledem na blížící se otevření resortu Wynn na ostrově Marjan.“

tildacdn.one

Resort Wynn Resort, který se otevře v roce 2027, bude prvním plážovým resortem svého druhu v emirátu a nabídne 1 500 pokojů a apartmánů, herní zónu a kasino. Pro ty, kteří touží po trvalém bydlení s výhledem na moře, bude v zátoce Manta Bay k dispozici 450 luxusních bytů s cenami začínajícími na 1,2 milionu dh (cca 320 000 USD).

Střešní pláž Manta Bay se tak řadí mezi další rekordní atrakce v Ras Al Khaimah, které z tohoto emirátu dělají vyhledávanou destinaci pro turisty s omezeným rozpočtem. Často přirovnávaný k „levnější Dubaji“, nabízí cenově dostupnější varianty dovolené, aniž by se návštěvníci museli vzdát krásných zlatavých pláží, tyrkysového moře a hřejivého slunce.

Mezi další lákadla emirátu patří nejdelší zipline na světě Jais Flight, která vás v mžiku prožene 1 680 metry, a uměle vybudovaný ostrovní resort Al Marjan se čtyřmi ostrovy ve tvaru korálů. A to není vše! V Ras Al Khaimah se nudit nebudete. Čeká tu na vás výlet do pouště Sonara Al Wadi, kde můžete spatřit gazely a arabské oryx, túra na nejvyšší horu SAE Jebel Jais, a brzy se otevřou i další lákadla v celých SAE, včetně e-sportovní arény v Abú Zabí, Surf Abu Dhabi s největší umělou vlnou na světě a zábavního parku fotbalového klubu Real Madrid v Dubaji.

Ras Al Khaimah se tak stává ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou zážitků, luxusu a adrenalinu, a to vše za dostupné ceny. Ať už se vydáte za relaxací na pláž, za dobrodružstvím do pouště, nebo za poznáváním světových rekordů, v Ras Al Khaimah si každý najde to své.

Zdroj: topluxuryproperty.com,

Kategorie:

Asie, SAE,

Poslední aktualizace:  1. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky