Filmy

Ohrozí stávka v Hollywoodu natáčení Duny a Aquamana?

Napjatá situace v Hollywoodu se zdá být na vzestupu a filmový kalendář následujících měsíců by mohl být postupně ochuzován o další očekávané blockbusterové snímky. Po nedávných problémech s odsouváním premiér kvůli covidu se filmový průmysl nyní potýká s další krizí – hollywoodskou stávkou herců a scenáristů, která má potenciál ochromit celý průmysl.

Zastavená natáčení a produkce filmů jsou momentálně na denním pořádku a zdá se, že jak studia, tak i odbory se neústupně drží svých požadavků. A co je ještě horší, situace se nemusí zlepšit ani v nadcházejících měsících. Studio Warner, které má v plánu v příštím roce uvést napjatě očekávanou druhou Dunu, nového Aquamana a muzikál Purpurová barva, uvažuje o vážných odkladech. Pokud by stávka pokračovala, hrozilo by, že mnoho filmů v roce 2024 nespatří světlo světa.

Důvody pro zvažované odklady jsou jasné. Zaprvé – studia momentálně nemají možnost natáčet a produkovat plánované snímky. Druhým důvodem je propagace filmů. Stávky brání hercům účastnit se běžných promo akcí, jako jsou talk show, a tím i náležitě propagovat své filmy. Propagace je však klíčová pro úspěch filmu, a tak studio Warner, které má ve svém line-upu takové trháky jako Duna s hvězdným obsazením, bude mít problém film dostatečně propagovat.

Jedním z prvních obětí této situace se stává film Rivalové s Zendayou v hlavní roli. Světová premiéra měla být na benátském festivalu, ale nakonec byla odložena až na konec dubna kvůli potřebě efektivní propagace. S obrovským vlivem Zendayi na sociálních sítích by bylo škoda jejího vlivu na mladé publikum nevyužít.

Zatím se jedná spíše o spekulace, ale vzhledem k současnému stavu hrozí, že se odkladu dočkají i další filmy. Snímky jako komiksové Marvels sice mají pevný podzimní termín, ale situace se může nečekaně zkomplikovat.

Následující týdny a měsíce budou v Hollywoodu určitě zajímavé, ale také trochu smutné. Fanoušci se budou muset těšit na své oblíbené filmy déle, než by si přáli. Doufejme, že se studia a odbory brzy dohodnou a situace se uklidní, aby se filmový průmysl mohl vrátit k normálu a fanoušci mohli opět užívat své oblíbené filmy bez odkladů a stávek.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *