Filmy

Piaffa: Trailer k nevšednímu o proměny ženy v koně

Latinské přísloví tvrdí, že veškerá ušlechtilost pochází z koně. Tento starověký moudrý výrok získává nový rozměr v nedávném filmovém debutu výtvarnice Ann Oren, jehož hrdinkou je nezkušená a introvertní Eva, kterou ztvárnila Simone Bucio. Příběh začíná, když Eva musí nečekaně zaskočit za svou sestru při natáčení reklamy, kde má nazvučit koně. Postupem času se její práce s těmito majestátními zvířaty proměňuje v něco mnohem záhadnějšího.

Film s názvem „Piaffa“ se zbývá zkoumáním hranic tělesnosti, identity, sexuality a kontroly v mezilidských vztazích. I přesto, že by mohl působit spíše jako experimentální a provokativní dílo, ve finále jde o povedené komediální drama, jež sklidilo chválu kritiků i publika. Server Rotten Tomatoes zaznamenal výjimečných 89 % pozitivních recenzí s průměrným hodnocením 7,5/10. Podobně pozitivně byl film přijat širokou diváckou veřejností, která měla možnost ho shlédnout na filmových festivalech a přehlídkách, kde dosáhl 80 % pozitivních hodnocení s ratingem 3,6/5.

Co zaujalo kritiky, je schopnost filmu komediálně a zároveň s upřímným nadšením prozkoumat různé aspekty lidské smyslnosti a posedlosti. „The New York Times“ ho chválí pro jeho hravost a velkorysost, zatímco „The Playlist“ zdůrazňuje jeho vizuální atraktivitu a nezapomenutelnost.

Jeden z recenzentů na IonCinema shrnul film jako „fantastickou poctu magickým vlastnostem kinematografie a také hlubokým formám erotiky, které jsou skryty v našich pravěkých mozcích.“

Film „Piaffa“ se v srpnu dostal do omezené mezinárodní kinodistribuce, což znamená, že bude dostupný online pro širší publikum ještě během letošního podzimu. Pokud máte rádi nekonvenční a odvážné filmy, které zkoumají temnější stránky lidské psyché, mohl by být „Piaffa“ právě tím filmem, který stojí za to vidět. Kombinace komedie, fantasy a erotiky vytváří jedinečný filmový zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho poté, co se z projekčního plátna ztratí poslední záběr.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *