(P)otrava: Šokující pravda o vaší stravě

Adam Valový
15. srpna 2023
3 minuty čtení

V dnešní době, kdy se zdá, že máme přístup k nekonečnému množství potravin, bychom měli být více než opatrní na to, co dáváme do úst. Dokument (P)otrava (anglicky „Poisoned: The Dirty Truth About Your Food“) nám otevírá oči ohledně temné stránky potravinového průmyslu, který může mít dalekosáhlé dopady na naše zdraví. S nekompromisním pohledem upozorňuje na smrtelné nemoci, jejichž příčinou může být právě strava – a upozorňuje nás na rizika spojená s nákupem a konzumací specifických potravin.

Každý rok v USA zemře kolem 3000 lidí na nemoci spojené s potravinami a statisíce dalších jsou kvůli potravinovým patogenům hospitalizovány. Tato krutá statistika nám připomíná, že ne všechno, co konzumujeme, je tak bezpečné, jak bychom si přáli. Dokument (P)otrava nekompromisně poukazuje na šokující odhalení týkající se potravinového průmyslu, který nás činí náchylnějšími k bakteriálním infekcím, jako jsou například salmonela a E. coli.

Inspirován knihou Poisoned: The True Story of the Deadly E. Coli Outbreak That Changed the Way Americans Eat od autora Jeffa Benedicta dokument nahlíží do tajů potravinového průmyslu a jeho vlivu na naše každodenní životy. Díky šokujícím odhalením si začínáme uvědomovat, že výběr potravin může mít mnohem hlubší dopady, než si myslíme.

Netflix dlouhodobě nabízí široký výběr dokumentů, které odhalují temné stránky různých institucí a průmyslových odvětví. Dokument (P)otrava je dalším přírůstkem přinášejícím netušený pohled na to, jak jsou naše životy ovlivňovány tím, co jíme. A zatímco politici často ujišťují veřejnost, že potraviny jsou bezpečné, dokument nám odhaluje odlišnou realitu.

Režisérka Stephanie Soechtig, která za tímto dokumentem stojí, je známá svým zájmem o potravinový průmysl a jeho dopady na zdraví. Dříve režírovala dokumenty jako Tapped a GMO OMG, které se věnují problematice vody a geneticky modifikovaných organismů. Její zkušenosti a pohled na potravinový průmysl se nyní uplatňují právě v dokumentu (P)otrava, kde nám nabízí rady, na co bychom se měli v supermarketu vyhýbat..

Dokument (P)otrava nás nejenže varuje před nebezpečím, které může skrývat naše jídelníčky, ale také nás uvádí do dojemných příběhů rodin, které utrpěly ztráty kvůli nemocem spojených s potravou. Snímek diváka nutí k zamyšlení nad tím, co jíme, odkud daná potravina pochází a jaký má vliv na naše tělo.

Tento působivý dokument dostupný od 2. srpna na Netflixu a uniknout by si ho neměl nechat nikdo, komu není lhostejné, co dává do úst.

Foto: Netflix

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  15. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky