Přepravky z plastu se právem řadí k nejlepším

Lenka Němcová
25. listopadu 2022
2 minuty čtení

Doprava by se dnes bez adekvátních přepravek neobešla. Ty se však v současnosti nevyrábějí ze dřeva, ale z plastu. Díky tomu mají celou řadu velmi dobrých vlastností, které je možné ocenit nejen během přepravy, ale také třeba při skladování.

Jsou vysoce odolné

Mnoho laiků stále nebere plast příliš vážně. Ten se dnes přitom nachází prakticky ve všem. Jedná se o velice dobře tvarovatelnou surovinu, která dokáže být i vysoce odolná. Také proto se z ní vyrábějí přepravky a další druhy beden.

Hodně toho vydrží, dokonce i působení mnohých druhů kyselin. Z toho důvodu se některé mohou skladovat i v plastových sudech. V plastu se však přepravuje, potažmo skladuje víceméně všechno, na co si jen člověk může vzpomenout.

Potraviny, elektronika, stavební materiály, nářadí, nábytek a další druhy zboží je možné v plastových přepravkách bezpečně převážet z místa na místo, třeba i přes celou planetu.

Sledování

V případě dalekých cest se stále častěji používají GPS lokátory, které mají zamezit ztrátám, případně odcizení nákladu. Do přepravek se běžně vkládají také teplotní čidla. Hlavně náklad, který je citlivý na teplotu, je potřeba hlídat a v případě velkého výkyvu na jednu či druhou stranu se okamžitě udělají příslušná opatření.

Kvalitní popelnice

Přepravky z plastu u nás vyrábí hlavně společnost PK group. Ta se ovšem nezaměřuje pouze na ně. Běžně vyrábí i speciální vozíky pro bedny a přepravky, termoboxy a plastové popelnice.

Ty jsou z pochopitelných důvodů mnohem žádanější než kovové varianty. Jednak jsou mnohem lehčí, a tudíž se s nimi lépe manipuluje, jednak díky použité surovině více vydrží. Navíc i kdyby snad plastová popelnice na nějakém místě praskla, člověk se o její výčnělky nemůže za normálních okolností vážněji poranit. To se samozřejmě o vyčuhujícím plechu říci nedá.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky