Nezařazené

Vyšperkujte si domov ‒ a stylově!

Vůně levandule

Modrofialové háje s levandulí všude, kam se podíváte. Venkovské kašny ve tvaru obličeje, z jehož úst proudí voda. Krásná keramická dlažba terakotvoé barvy zdobí plochy nejen doma, ale i venku, na terasách a balkóncích. Velká francouzská okna, která lemují průsvitné až krajkové záclony

Takové je bydlení na venkově v Provence.

 

Poslední dobou jako by různé „cizokrajné“ styly pronikaly k nám domů, a nejen svými typickými vůněmi, ale hlavně designem. Líbí se nám, a tak se potom snažíme to své bydleníčko vylepšit, zkrášlit, baví nás to, a proč ne? Jen je škoda, že občas myšlenku nedokončíme, nedotáhneme změnu do konce, a tak výsledek je sice pěkný, a přitom by mohl  být ještě pěknější a jaksi „profesionálnější“.

Mnoho stylových „chyb“ vznikne už jen tím, že vlastně ani pořádně nevíme, jak má ten který styl celkově vypadat, čím se vyznačuje, co je pro něj typické, co v něm nikdy není a podobně.

Proč je dobré tyto věci vědět? Stručně řečeno, aby to stálo za to. Aby výsledek našeho snažení byl opravdu skvostný: vkusný, vyvážený a ‒ stylový.

Stylově, to je ono! Stylově!

A právě proto jsme připravili tuto sekci o stylovém bydlení. Budeme vám v něm přibližovat jednotlivé styly, poradíme, co s čím kombinovat, jakými doplňky si okrášlit byt či jaké materiály použít, čeho se držet a čeho se naopak vyvarovat.

První na řadě je Francie

A protože mnoho z nás miluje zemi galského kohouta (ať už na talíři, nebo v bytě), začali jsme právě jí, Francií.

 

Francouzština je prý jazykem lásky, Paříž je městem lásky a prestižních módních přehlídek a Francie je zemí designu. Nikde jinde ve světě nenajdete originálnější styl.

Námět příštích článků tedy znáte, maličkou „ochutnávku“ jsme vám nabídli už dnes, v samotném úvodu. A o čem konkrétně si budeme příště povídat?

Zaměříme se v první řadě na Paříž? Kdepak, to až později. Paříž je přece jen trochu moc kosmopolitní, nejdříve se vypravíme na francouzský venkov, za tou avizovanou vůní levandule.

Zmíníme se o nábytku, mrkneme na bytové doplňky, pohladíme hebkou terakotovou dlažbu, přivoníme k typicky francouzským kyticím, prohlédneme si koupelnu a ložnici…

Doufáme, že se vám naše inspirativní články budou tak příjemně číst, jako se nám příjemně píšou, a těšíme se i na vaše postřehy!

Štítky

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články

1 komentář

Přidat komentář
  • Pořád čekám na to pokračování, které je v článku slíbené, na články o francouzském bydlení, a ono nic!