NASA se chystá spustit vlastní streamovací službu. Bude zdarma přinášet informace o vesmíru

Adam Valový
5. srpna 2023
2 minuty čtení

NASA spustí koncem roku 2023 novou streamovací službu bez reklam nazvanou NASA+. Tato platforma bude dostupná na systémech iOS, Android, Roku, Apple TV, Fire TV a dalších. NASA+ nabídne živé streamy přenosů z vesmírných stanic, satelitů a průzkumných modulů, ale plánuje také vytvářet původní videosérie. Zatím není jasné, zda budou vytvářeny pouze dokumentární nebo i hrané seriály.

Jedinečnou vlastností této služby je, že za ni nebude potřeba platit, neboť se jedná o vládní projekt financovaný z daní. Umožní veřejnosti lépe sledovat aktuální mise organizace, získávat klimatická data a informace o výzkumech prostřednictvím moderního a uživatelsky přívětivého rozhraní. NASA také plánuje aktualizovat své webové stránky a oficiální aplikaci, aby umožnila snadný a seriózní přístup k informacím.

Marc Etkind z NASA uvedl, že transformace digitální přítomnosti organizace jim umožní lépe vyprávět příběhy o tom, jak vesmírná agentura prozkoumává neznámé objekty a jevy ve vzduchu i ve vesmíru, což může sloužit jako inspirace pro objevy a inovace ve prospěch celého lidstva.

Podívejte se, jak vypadal start rakety SpaceX Crew-7. Podobných videí bude na kanále NASA+ spousta.

Přístup k NASA+ bude možný prostřednictvím aplikace NASA app na iOS a Androidu, ale také přes služby Roku, Apple TV, Fire TV a oficiální web NASA. Agentura si je však jistá, že její streamovací služba se nespojí s jinými komerčními streamovacími aplikacemi, jako je Paramount+, kde jsou dostupné filmy jako Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce, který obsahuje kontroverzní tvrzení o pravosti přistání na Měsíci.

Zatím není veřejnosti známo, jaké konkrétní vlastní projekty NASA+ hodlá produkovat, avšak zájemci se již mohou zapojit do beta verze přes klíčová slova „beta NASA gov“. Celkově lze očekávat, že nová streamovací služba NASA+ přinese do našich domovů fascinující pohledy na vesmír a inovativní vědecké poznatky organizace.

Foto: NASA

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  5. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky