Zajímavosti

NASA se chystá spustit vlastní streamovací službu. Bude zdarma přinášet informace o vesmíru

NASA spustí koncem roku 2023 novou streamovací službu bez reklam nazvanou NASA+. Tato platforma bude dostupná na systémech iOS, Android, Roku, Apple TV, Fire TV a dalších. NASA+ nabídne živé streamy přenosů z vesmírných stanic, satelitů a průzkumných modulů, ale plánuje také vytvářet původní videosérie. Zatím není jasné, zda budou vytvářeny pouze dokumentární nebo i hrané seriály.

Jedinečnou vlastností této služby je, že za ni nebude potřeba platit, neboť se jedná o vládní projekt financovaný z daní. Umožní veřejnosti lépe sledovat aktuální mise organizace, získávat klimatická data a informace o výzkumech prostřednictvím moderního a uživatelsky přívětivého rozhraní. NASA také plánuje aktualizovat své webové stránky a oficiální aplikaci, aby umožnila snadný a seriózní přístup k informacím.

Marc Etkind z NASA uvedl, že transformace digitální přítomnosti organizace jim umožní lépe vyprávět příběhy o tom, jak vesmírná agentura prozkoumává neznámé objekty a jevy ve vzduchu i ve vesmíru, což může sloužit jako inspirace pro objevy a inovace ve prospěch celého lidstva.

Podívejte se, jak vypadal start rakety SpaceX Crew-7. Podobných videí bude na kanále NASA+ spousta.

Přístup k NASA+ bude možný prostřednictvím aplikace NASA app na iOS a Androidu, ale také přes služby Roku, Apple TV, Fire TV a oficiální web NASA. Agentura si je však jistá, že její streamovací služba se nespojí s jinými komerčními streamovacími aplikacemi, jako je Paramount+, kde jsou dostupné filmy jako Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce, který obsahuje kontroverzní tvrzení o pravosti přistání na Měsíci.

Zatím není veřejnosti známo, jaké konkrétní vlastní projekty NASA+ hodlá produkovat, avšak zájemci se již mohou zapojit do beta verze přes klíčová slova „beta NASA gov“. Celkově lze očekávat, že nová streamovací služba NASA+ přinese do našich domovů fascinující pohledy na vesmír a inovativní vědecké poznatky organizace.

Foto: NASA

Další články

Tajemství v břiše: Sanju Bhagat a jeho bizarní případ parazitického dvojčete

Ind Amar Bharati zdvihl před 50 lety pravou ruku. Dodnes jí má zvdiženou!

Potápění s krokodýli: Za unikátním zážitkem do Klece smrti musíte do Austrálie

Bez tohoto komiksového stripu by Simpsonovi nikdy nevznikli

Jak vypadá nejdelší mullet na světě? Na hlavě ho má žena!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *